Helista
+372 607 5061

Taimede kastmise salajane maailm - tilkkastmine

Taimede kastmise salajane maailm - tilkkastmine
15 June, 2022

Ei pea olema kõrgharidusega agronoom, et mõista taimede kastmise olulisust suveperioodil. Oleme varem kirjutanud kastmise erinevatest võimalustest, millest üks on tilkkastmine. Seekord kirjutame tilkkastmisest lähemalt.

Kellele sobib tilkkastmine?
TIlkkastmine sobib nii rõdu-, terrassi-, kasvuhoone- kui ka aias peenardes kasvavate taimede kastmiseks. Kindlasti soovitame tilkkastmist kasutada suurematel aia gurmaanidel, kelle aedades on palju erinevaid taimi erinevate kastmisvajadustega. Erinevate tilgutite ja tilktorudega kombineerides saame leida optimaalsed lahendused nii et kõik taimed oleks õnnelikud. Enamus õitsevaid lilli ei taha pealt kastmist ja siin tulevadki appi tilgutid et toimetada vesi sinna kus seda kõige rohkem vajatakse. Olles korra süsteemi paika pannud on selle kasutamine mugav - tilkkastmisega hoiad kokku vett, säästad aega ja jõudu. Tilkkastmissüsteem ei vaja erihooldust.

Tilkkastmisest saab tekitada automatiseeritud süsteemi, läbi mille saavad taimed vajalikku vett vastavalt etteantud kastmis aegadele. See kõik muutub teostatavaks kui lisada süsteemile taimer millel võimalus määrata erinevaid kastmisaegu ja kastmise kestvust. Eriti kasulik ja lausa vajalik on taimeriga varustatud tilkkastmise süsteem siis, kui viibite kodust pikka aega eemal.

Meie tootevalikus on Claber brändi kastmistarvikud, millest saab meie spetsialistidega koos kombineerida aia ja taimede vajadustele vastava kastmissüsteemi.

Tilkkastmise eelised
Tilkkastmissüsteemide kasutusala on väga lai - see sobib hästi nii tuppa, terrassile, aiamaale kui kasvuhoonesse. Lisaks laiale kasutusalale, mugavusele ja automatiseerimise võimalusele on tilkkastmine kasulik ka taimedele.

Tilkkastmise puhul suunatakse vesi otse taimede juurte juurde. Kuna vesi suunatakse otse sinna, kus seda kõige rohkem vaja on, väheneb ka kastmiseks vajamineva vee hulk, mis on kasvavate hindade tingimustes kindlasti oluline argument.

Tilkkastmise, võime öelda lausa täpiskastmise eeliseks on ka see, et kuna suuname vee konkreetsetele taimedele ei jätku vett umbrohule. Nii püsib su taimepeenar pikemat aega kaunis ja puhas.

Tilkkastmine - taimede lemmik
Tilkkastmine sobib suurepäraselt väga suurele hulgale taimedele. Eestis levinumatest taimedest eelistavad tilkkastmist näiteks tomatid, kapsas, aga ka viinamarjad, mille kasvatajate hulk Eestis igal aastal kasvab. Samuti sobib tilkkastmine hästi erinevatele maitsetaimedele.

Kui tilkkastmine kõnetab, võtke ühendust meie spetsialistidega epood@akvedukt.ee või telefonil 607 5061 ja aitame kokku panna teie vajadustele vastava tilkkastmissüsteemi koos hinnapakkumisega.